KUK!

Ako organizovať veci v batohu, aby chrbát nebolel?

1.11.2016

Najčastejšie chyby sa objavujú v ukladaní vecí do batohu.

Najťažšie veci, (učebnice, školské dosky) je potrebné ukladať do hlavnej komory batohu, čo najbližšie k chrbtu školáka. A na čo sa je potrebné zamerať pri výbere príslušenstva? Aj taká váha prázdnej fľaše alebo papierových dosiek môže negatívne ovplyvniť konečnú váhu naplneného batohu.

Ako organizovať veci v batohu


Školské dosky

Pri výbere školských dosiek zvážte – či je nutné vyberať kartónové dosky alebo radšej zvoliť ľahšie plastové dosky.

Pokiaľ má batoh v komorách separačnévrecká – nebojte sa ich využiť. Učebnice si do nich školák uloží prehľadne a zároveň sú knihy a zošity viac stabilné a batoh je tak zaťažený rovnomerne.

Fľaša na pitie

Už pri výbere fľaše na pitie sa zamerajte na jej váhu. Veľa pevných plastových fliaš je ťažších v porovnaní s odľahčenými. Pokiaľ vaše dieťa pije čistú vodu, potom môžete jeho fľašu plniť iba z časti alebo ju môže do školy nosiť prázdnu, s tým, že si vodu podľa potreby doplní v škole.

Až 40% školákov, v dôsledku nevhodného nosenia batohu alebo rozloženia učebníc v batohu, ohrozuje chybné držanie tela.

Občas školákom kontrolujte, čo naozaj do školy nosia. Či chrbát náhodou každý deň nenosí týždenný rozvrh. Dbajte na rovnomerné nastavenie batohu a správne rozloženie vecí. Zároveň deťom doprajte čo najviac prirodzeného nie jednostranného pohybu.

Váš košík je prázdny
0
0 obľúbených produktov